Afslutning

Husk der er afslutning i klubben lørdag d. 26/10

tilmeld dig på linket

sidste frist for tilmelding søndag d. 20/10

https://da.surveymonkey.com/r/QB3N3QV

 

Rallydyst Q4

FAK afholder 4. del af rallydysten🐶🐶🐶
Søndag den 10. nov kl. 14
Det sker på træningspladsen i Sigerslev Øster, Strøbjergvej 33, 3600 Frederikssund
Tilmelding på mail til: swkorshoj@gmail.com senest den 7. nov.2019
Oplys venligst hundens kaldenavn, reg.nr. eller anden entydig ID, klasse hunden stiller op i, førers navn og klub.
Dommer: Karen Halgreen

Rallydysten

FAK afholder rallydysten Q3

Lørdag den 14.9.2019 kl 10 på træningspladsen i Sigerslev Øster, Strøbjergvej 33, 3600 Frederikssund.

Dommer: Karen Halgren

Tilmelding på swkorshoj@gmail.com med oplysning om:

Hundens kaldenavn + registreringsnr. Klasse Førers navn + klub

Medlemmer af FAK stiller gratis op.

Er du ikke medlem af FAK koster kr. 50, at stille op.

Beløbet kan indbetales på 2580-8982975159 eller betales kontant på dagen.

Sidste frist for tilmelding er 10.9.19

Hold efterår 2019

Mandag kl. 17:30 Start 12/8      
Charlotte Qvistgaard Bagge Cassie Agility   Frank
Birgit Pedersen Bella Agility   Frank
Hans Emerslund Laddie Agility   Frank
Gitte Binder Skylar Agility   Frank
Gurli Hinrup Iza Agility   Frank
Jette Arent Monty Agility   Frank
Jette Arent Califf Agility   Frank
Dorte Erlang Boddy Agility   Frank
         
Mandag kl. 19:00 Let øvet Start 19/8      
Bente Buur Jyngst Juke Agility   Malene
Sascha Halgreen Silje Agility   Malene
Maria Petersen Lady Agility   Malene
Rikke Kornbeck Bertha Agility   Malene
Mathilde Petersen Adele Agility   Malene
Majbritt Christensen Julius Agility   Malene

Charlotte Kristensen

 

Jayden   Agility    Malene
Tirsdag kl 17:00 Start 13/8      
Emilie Mørkholdt Walther Charlie Begynder   Palle
Sarah Krustrup Mille Begynder   Palle
Karen Halgreen Iza Begynder   Palle
Emmelie Mortensen Emma Begynder   Palle
Karina Mortensen Sweep Begynder   Palle
         
Tirsdag kl. 18:15 Start 13/8      
Hans Emerslund Bold Agility   Palle
Kim Andersen Frida Agility   Palle
Karin Schmidt Bayley Agility   Palle
Jytte Agerskov Ozzy Agility   Palle
Karen Minnie Agility   Palle
         
Tirsdag kl. 19:45 Start 13/8      
Bente Jensen Viki Agility   Palle
Marianne Blæhr Dagmar Agility   Palle
Hanne Granberg Herkules Agility   Palle
Åge Bailey Agility   Palle
Sofie Andersen Dream Agility   Palle
Frank Strange Rina Agility   Palle
         
Onsdag kl:18:00 Start 21/8      
Jette Arent Freja Rally   Hanne
Jette Arent Monty Rally   Hanne
Dorte Erlang Boddy Rally   Hanne
Mai Emerslund Abby Rally   Hanne
Mai Emerslund Laddie Rally   Hanne
         
Torsdag kl. 17:00 Start 22/8      
Annie Oskar Rally   Karen
Susan winkel Buster Rally   Karen
Malene Bonnie Rally   Karen
Pernille Karla Rally   Karen

 

50+ starter 14/8 kl. 9:30

Der udsendes mail vedr. betaling i starten af september.

Der sendes ikke mail til 50+ holdet.

Afslutning 26/10-2019

 

Resultater for afslutningen 29/6

Resultater fra afslutningen ligger nu klar under kalender/klubmester forår 2019

Rallydysten 31/3

Resultater fra Rallydysten 31/3

Opdateret 17/3

Så er der udsendt mail, vedr. hold og betaling til alle 🙂 (dog ikke til 50+)
Så husk at tjek din mail.
Sæsonen starter i uge 14

Kalenderen er også opdateret med vigtige informationer

Forårs sæson 2019

Nu er vi kommet ind i det nye år, og det er på tide at få helt styr på holdene,
der starter d. 1. April.
Hvis du ønsker at træne, vil jeg bede om følgende oplysninger
tilsendt på: fak_agility@yahoo.com 
 
Førers navn 
Hundes kaldenavn
Telefonnummer 
Føres fødselsår 
 
Men husk!
Du er ikke tilmeldt før du har fået mail tilbage fra Jette. 
Vi kan desværre ikke garantere, at der er pladser til alle. 
Kursister der var på hold i efteråret har første prioritet, men kan ikke garanteres plads, da Mathilde har valgt at stoppe og Malene holder pause pga. barsel.
 
Palle opretter et begynderhold. Det bliver tirsdage kl 17-18. Hvis du ønsker at træne på dette, skal du skrive det ved tilmeldingen.
 
Det er ikke nødvendigt at tilmelde 50+.
 
Sidste frist for tilmelding er: 8 feb 2019

Husk

Generalforsamling d. 6 Marts 2019 kl. 19:30

Dagsorden:

1. Valg af dirigent
2. Valg af stemmeoptællere
3. Referent
4. Bestyrelse v. formanden aflægger beretning.
5. Det reviderede regnskab fremlægges til godkendelse
6. Indkomne forslag
7. Valg af bestyrelsesmedlemmer:

På valg er næstformand, kasserer, sekretærsuppleant, kasserersuppleant, samt revisor 

8.  Eventuelt

 

 

Sponsoraftale med OK Benzin

Vi har indgået en sponsoraftale med OK benzin.
Læs mere HER